Chwarzno-Wiczlino, mówią dzielnica warta zachodu… jak jest naprawdę? Czy Chwarzno-Wiczlino to tylko nowoczesne osiedle z placami zabaw?

Dokument przedstawia spotkanie Aleksandry Kosiorek, Gdyńskiego Dialogu wraz z mieszkańcami na Dębowej Górze, mieszczącej się w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino w Gdyni Chwarzno-Wiczlino, dzielnica Gdyni rozwijająca się niezwykle szybko, w której błyskawicznie przybywa mieszkańców. W naszym mieście to właśnie tu buduje się najwięcej. Władze Gdyni uznały, dajmy deweloperom zielone światło, a zrobią nie tylko to co muszą, ale jeszcze to co należy. O naiwności, władze nie przewidziały w tej dzielnicy tak dynamicznego wzrostu liczby Gdynian.

Efekt? Chaotyczna zabudowa, zamknięte enklawy, po deszczach domy i ich otoczenie jest regularnie zalewane, podtapiane. Fatalna infrastruktura drogowa. Infrastruktura? Za dużo powiedziane. Dla Dębowej Góry, którą odwiedziliśmy, komunikacja zbiorowa nie ma sensownej oferty. Kto ma auto, jeździ po klepisku, bo to coś trudno nazwać ulicą.

autorzy: Piotr Ananicz, Wytwórnia Filmów Wariacja

głos: Krystian Nehrebecki

Zobaczcie naszych kandydatów z okręgu 3, wśród nich są Paweł Janecki oraz Piotr Ananicz z Chwarzna-Wiczlina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.