Miała wjechać w 2022 roku, potem przełożono start systemu na 2023 rok – teraz po kolejnych opóźnieniach ogłoszono, że FALA w Gdyni rusza 22 lutego 2024 🕑

System FALA miał być realizacją obietnicy jednego biletu na ZKM i SKM, między innymi złożonej przez prezydenta Szczurka 20 lat temu. Tego jednego biletu FALA nie zapewnia. Gdyński Dialog ma spore wątpliwości, czy FALA jest gdyńskiemu pasażerowi potrzebna. Z informacji jakie mamy system ten nie działa poprawnie i cały czas, mimo wielu poprawek, zawiera błędy.

Zdaniem Gdyńskiego Dialogu korzystanie z transportu zbiorowego powinno być łatwe i przyjemne, przede wszystkim dla pasażera. Taryfa biletowa powinna być prosta oraz opierać się na wspólnym bilecie na ZKM, SKM i PKM. 🚆

Przypominamy nasze postulaty dotyczące taryfy biletowej:

🎫 Gdyński bilet okresowy działający na liniach ZKM, SKM i PKM w granicach miasta

Wzorem Gdańska wprowadzimy bilet okresowy ZKM uprawniający do poruszania się liniami SKM i PKM w granicach miasta. Będziemy rozwijać także inne rodzaje biletów, w tym biletu subskrypcyjnego, który po dodaniu w systemie online karty płatniczej, sam będzie się odnawiał co miesiąc. Docelowo rozwój także biletów okresowych 24h, 48h, 72h i grupowych.

🚎 Biletomaty na przystankach to wygoda i szybkość zakupu biletów.

W ciągu ostatnich 20 lat zlikwidowano większość kiosków i punktów sprzedaży biletów. Dziś Gdynia jest jedynym dużym miastem, które nie ma biletomatów.

Pasażerowie powinni mieć możliwość kupienia biletu w automacie. Podobnie jak kierowcy, którzy opłatę za parkowanie mogą uiścić w parkometrze lub przez aplikację.

Czas na zmiany w naszym mieście bo Gdynia zasługuje na więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.