Miło nam poinformować, że współtworzący Gdyński Dialog reżyser Andrzej Mańkowski otrzymał kolejną ważną nagrodę.

Film fabularny PO MIŁOŚĆ / POUR L’AMOUR w reż. Andrzeja Mańkowskiego podbija Nowy Jork! W czerwcu wygrał Brooklyn Film Festival, a w minioną niedzielę – Greenpoint Film Festival (GFF).

Plakat fimu „Po Miłość POUR L’AMOUR”.

Na tegorocznej, jedenastej edycji GFF zaprezentowano 42 filmy wybrane spośród ponad 200 zgłoszonych z 25 krajów. „Już na etapie preselekcji film Andrzeja Mańkowskiego wyróżnił się bardzo wysoką jakością realizacyjną.” – mówi David Ketler, programer GFF. „Od początku był moim cichym faworytem do nagrody głównej w kategorii The Best Feature Narrative. Bardzo się cieszę, że ją otrzymał.”

Główna bohaterka filmu to Marlena (Jowita Budnik), która przez Internet poznaje Senegalczyka Bruna (Mamadou Ba). Znajomość ta przeradza się w internetowy romans. Są to jednak miłe złego początki. „Andrzej Mańkowski opowiedział tę dramatyczną historię w uniwersalny i zarazem przejmujący sposób – tak samo czytelny dla Polaków jak i Amerykanów.” – mówi mieszkająca w Nowym Jorku Agata Drogowska, prezeska Fundacji New York Artists and Filmmakers, dodając: „PO MIŁOŚĆ pokazuje, że miejsce akcji czy lokalne uwarunkowania społeczno – kulturowe scenariusza mogą być dużymi atutami w kontakcie filmu polskiego z widownią zagraniczną.”

Poza Jowitą Budnik i Mamadoo Ba w filmie możemy oglądać m.in. Artura Dziurmana (w roli mąż Marleny), Lecha Dyblika (w roli sąsiada) i Andrzeja Gałłę (w roli wiejskiego proboszcza). Na uwagę zasługuje też brawurowy debiut filmowy Patrycji Ziniewicz – młodej aktorki wcielającej się w postać Kingi, wiejskiej dziewczyny zapatrzonej w świat mediów społecznościowych.

Film PO MILOŚĆ / POUR L’AMOUR powstał w ramach programu filmów mikrobudżetowych organizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska SA., a dystrybutorem – Galapagos Films. Od czerwca film można oglądać w wybranych kinach studyjnych. Film był również prezentowany na festiwalach i przeglądach w Polsce, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie, Solanin Film Festiwal, na Ińskim Lecie Filmowym, na Festiwalu „Lato z muzami” w Nowogardzie i na Kozzi Film Festiwal w Zielonej Górze.

Producentem filmu jest mająca swoją siedzibę w Gdyni firma HOP! Media Beaty Hrycyk-Mańkowskiej. „Od 27 października nasz film będzie wyświetlany w sieci kin Helios – w ramach sygnowanego przez Narodowe Centrum Kultury Programu Kultura Dostępna.” – mówi Beata Hrycyk-Mańkowska. Film będzie również udostępniony w krajowych i globalnych serwisach streamingowych VOD.

Andrzeju – serdecznie Ci gratulujemy!

Kadr z filmu "Po Miłość"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.