Wybory samorządowe są o osobach, nie o szyldach. To konkretna osoba ma reprezentować nasze sprawy, zabiegać o nie z energią i przekonaniem. Ma być nam znana, trzymać z nami kontakt i mieć własny pogląd na sprawy a nie – czekać aż prezydent czy szef partii powie jej jak ma myśleć. To przedstawiciel MIESZKAŃCÓW, nie – organizacji. To ma być osoba, która i chce i potrafi. Oba elementy są ważne. Nie potrzebujemy „zasiadaczy”, tylko aktywnych przedstawicieli, którzy pamiętają kto i po co ich wybrał.
Na listy Gdyńskiego Dialogu zapraszaliśmy takie osoby – z konkretnych środowisk, z dokonaniami, obdarzane zaufaniem, doświadczone w działaniu. To wasi sąsiedzi, liderzy opinii, osoby, które zapewne znacie, lub mieliście szanse poznać. By ta wiedza była pełna, chcemy prezentować nasze ekipy w poszczególnych okręgach byście mieli pełny wybór. Jesteśmy z tej ekipy bardzo dumni.
Dzisiaj czas na prezentację pierwszej ekipy Gdyńskiego Dialogu!
OKRĘG 1 – POGÓRZE, OBŁUŻE, OKSYWIE, BABIE DOŁY
Z tego okręgu wybranych zostanie 6 radnych, ale na karcie do głosowania zaznaczymy tylko jedną osobę, jeśli głos ma być ważny. Nasza lista kandydatów liczy 7 osób, z których jedna będzie reprezentować Wasze sprawy!
- IRENEUSZ TROJANOWICZ – obecny radny miasta Gdyni, jeden z najaktywniejszych w tej kadencji, wcześniej radny dzielnicy Obłuże i jej przewodniczący. Wieloletni nauczyciel SP 39, doradca metodyczny, trener piłki nożnej z historią piłkarza Arki Gdynia, z żoną Agnieszką od lat prowadzi też kursy dla narzeczonych. Człowiek dialogu, cierpliwy, spokojny, dokładny i pracowity. Szuka rozwiązań, umie rozmawiać i przekonywać. Na Obłużu -człowiek – instytucja. Ma czworo dzieci.
- ANETA BANACH – mieszkanka Oksywia, ekonomistka, dyrektor finansowy, zawodowo specjalizuje się w restrukturyzacjach i doradztwie w sprawach szczególnie skomplikowanych finansowo. Społeczniczka z wielkim sercem – nie tylko pracowała w dwóch radach dzielnic, ale angażowała się w dziesiątki akcji pomocowych, charytatywnych i społecznych. Gdzie trzeba pomóc – jest Aneta, niezależnie ile wymaga to czasu i uwagi. Zna wszystkich, których warto znać. Gdy jej zależy – nie odpuszcza. Człowiek działania i wielkiej serdeczności. Mama dwójki dorosłych dzieci, od niedawna – babcia.
- ANNA SALOMON – mieszkanka Obłuża, zajmuje się branżą morską – jest kierownikiem międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych w sektorze nowych technologii w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia. Aktywnie uczestniczy w zwiększaniu roli kobiet w prowadzonych przedsięwzięciach oraz biznesie. Jest aktywną mieszkanką, która zamiast narzekać – woli działać, stąd wnioski do budżetu obywatelskiego, czy aktywność na spotkaniach z władzami miasta na temat Gdyni Północ. Jest społeczniczką, wolontariuszką, moderatorką dużej grupy internetowej mieszkańców RSM. Prywatnie – żona żołnierza zawodowego. Do członków rodziny zalicza również Fantę – uroczą goldenkę.
- KLAUDIA GŁOWACKA – mieszkanka Oksywia, absolwentka jednego kierunku i studentka kolejnego na Akademii Marynarki Wojennej. Na studiach stypendystka Rektora- Komendanta, przewodnicząca Koła Naukowego Młodego Menadżera, wiceprzewodnicząca Parlamentu Studentów. Związana z 3 Flotyllą Okretów, którą reprezentuje wokalnie, zdobywając laury w wielu konkursach. Jest zaangażowana w wolontariat, ciepła, serdeczna, zaangażowana i pomocna. Od niedawna mężatką, chce zmieniać swoje miasto i wykorzystać do tego swoja energie, zaangażowanie i pomysły. Świetna w pracy zespołowej.
- BEATA WRÓBEL – mieszkanka Pogórza, a znana chyba we wszystkich północnych dzielnicach Gdyni jako lubiana i ceniona nauczycielka informatyki oraz matematyki SP 33 i SP 28. Zdecydowanie, jako pedagog wychodzi poza ramy lekcyjne. Ma na swoim koncie organizację i prowadzenie wielu koncertów charytatywnych: a obecnie pracuje nad kolejnym wydarzeniem muzycznym z tego cyklu pt. „Muzyczna podróż”. Wszystkie koncerty wspierały Hospicjum dla Dzieci w Gdyni Bursztynowa Przystań. Koordynowała projekt „Kultura w dzielnicy”, Organizowała i prowadziła niemal przez 20 lat konkurs „Gdyński Przegląd Jasełek” oraz Pomorski Konkurs Piosenki Angielskiej. W zasadzie ciągle coś organizuje i jest absolutnie niestrudzona.
- MACIEJ KACZOR – od zawsze mieszkaniec Gdyni Północ, wcześniej Oksywia i Obłuża, obecnie – Pogórza. Również prace zawodową związał z tymi terenami, prowadząc firmę prowadzącą prace ogrodnicze i budowlane na terenie dzielnic północnych oraz gminy Kosakowo. Ta działalność przy okazji daje mu możliwość pomocy lokalnej społeczności na własnych zasadach. Są to zazwyczaj niezbędne prace fizyczne, na które najbardziej potrzebujących nie stać, dostarczenie drewna na opał w zimę oraz próby aktywacji zawodowej i społecznej ludzi bezdomnych. Jak dodaje, są to po prostu małe rzeczy, które sam może realizować w ramach dyskretnej pomocy. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.
- MARCIN CHWIAŁKOWSKI – mieszkaniec Babich Dołów i radny tej dzielnicy. Jest absolwentem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, z wykształcenia oficerem nawigacyjnym na statkach handlowych, a aktualnie pracuje na lądzie, nadal w branży morskiej. Zaangażowany w kolejne edycje budżetu obywatelskiego, jest członkiem Komitetu Rewitalizacji w jego nowej kadencji, gdzie chce zabiegać o uwagę i uwolnić potencjał Gdyni Północ. Członek Stowarzyszenia Polska 2050. Prywatnie jego pasją jest muzyka oraz morze. Jest ratownikiem WOPR oraz posiada licencję płetwonurka. Poza własną rodziną, zakochany jest także w latarniach morskich, ośmiornicach oraz podróżowaniu.