o my wybieramy radnych, ale to prezydent Szczurek decyduje, kogo umieści na listach swojej Samorządności. Dlatego jego radni są tak zależni od Wojciecha Szczurka i dlatego w ważnych chwilach wybierają sugestie szefa – nie interes mieszkańców.

Sięgnijmy zatem do portfeli, bo 📅26 października radni Samorządności jednogłośnie zdecydowali o podwyżce 📈 podatku od nieruchomości do maksymalnej wysokości przewidzianej prawem.

Każdy z nas 💰 zapłaci zatem więcej.

Czemu radni zdecydowali o podwyżce? Bo mogli.

Tak się łata miejski budżet w Gdyni, która jest na skraju bankructwa.

Zamiast oszczędzać – lepiej wyciskać jeszcze więcej z mieszkańców. Nieważny kryzys, nieważna inflacja, nieważne podwyżki wszystkiego.

Zrzucanie na barki mieszkańców Gdyni najwyższej możliwej podwyżki podatku w sytuacji, gdy miasto beztrosko się zadłuża poza granice rozsądku, gdy nie widać żadnego planu oszczędzania i racjonalizacji wydatków jest nieetyczne i nieprzyzwoite.

Nie ma na to zgody radnych Gdyńskiego Dialogu – oświadczyła na sesji radna Mirosława Król uzasadniając głosowanie przeciwko.

Mirosława Król i Ireneusz Trojanowicz – radni Gdyńskiego Dialogu – stanęli po stronie mieszkańców i nie poparli podwyżek. Za ten kolejny czytelny akt przyzwoitości – dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.