Kolejne spotkanie otwarte za nami. W czwartek (16.03) w siedzibie Gdyńskiego Dialogu na Starowiejskiej 7 dyskutowaliśmy o stanie #komunikacji #zbiorowej w Gdyni.
◾️Bieżąca sytuacja w gdyńskiej komunikacji miejskiej nie jest optymistyczna. W ciągu ostatnich 8 lat dokonano wielu cięć częstotliwości kluczowych linii komunikacyjnych. Bieżący rok – 2023 – zaczął się wręcz koszmarnie – dokonano drastycznych cięć m.in. całkowicie likwidując 11 linii, zmieniając częstotliwość kursowania lub skracając trasę. Wywołało to protesty zarówno mieszkańców jak i wielu rad dzielnic. W kwietniu będą kolejne podwyżki cen biletów.
👉Łącznie od czerwca 2022 ceny wzrosną o koszmarne 58%. ‼️
Zdaniem uczestników spotkania wspomniane zmiany idą w złą stronę.
◾️Podczas dyskusji kilkukrotnie pojawiał się postulat poprawy dostępności komunikacji zbiorowej przez wykorzystanie przewozów kolejowych.
◾️Pojawiały się także głosy o konieczności poprawy skomunikowania połączeń przesiadkowych, a także poddano w wątpliwość sens utrzymywania osobnej taryfy dla linii pospiesznych.
Serdeczne podziękowania dla Szymona Jarosa za poprowadzenie spotkania, a mieszkańcom Gdyni za obecność i aktywne uczestnictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.