Byliście na Paradzie Niepodległości? My – tak.

To ważne i jednoczące święto. Mamy z czego się cieszyć i za co dziękować. Jedni wybierają kameralne, rodzinne świętowanie, inni szukają bardziej wspólnotowego przeżywania – i każdy ma rację. W tym roku Gdyński Dialog zdecydował się na zorganizowany udział w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości. Najpierw kibicowaliśmy Bartkowi Austenowi, regularnemu uczestnikowi biegów ulicznych, który pobiegł i tym razem, na 10 kilometrowym czasie uzyskując czas 48:11, a później, także z jego udziałem, razem z gdynianami radośnie paradowaliśmy.

Było nas naprawdę dużo, co bardzo cieszy, bo wiemy, że różne osoby z różnych przyczyn być nie mogły. Cieszy nas nie tylko to, że tak licznie mogliśmy maszerować, ale także, że było radośnie, serdecznie i z poczuciem wspólnoty. Dziękujemy za liczne pozdrowienia na trasie przemarszu, za rozmowy przed i po Paradzie, za wspólne zdjęcia, uściski i porozumiewawcze spojrzenia. Bo wiemy na co wspólnie liczymy i czekamy!

Jesteśmy dumni, że mogliśmy tym gdynianom, którzy nie znają, pokazać Aleksandrę Kosiorek i Bartłomieja Austena. Jesteśmy dumni, że dwójka radnych dialogu: Mirosława Król i Ireneusz Trojanowicz byli z nami, podobnie jak duże grono radnych dzielnic. Że przyszli zarówno ci, z którymi znamy się od dawna, jak i ci, którzy wspierają nas dużo krócej, ale z wielką energią.

Niech żyje niepodległa Polska! Niech żyje Gdynia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.