445 tysięcy złotych dziennie, czyli 18 tysięcy zł na godzinę – w takim tempie rośnie zadłużenie Gdyni prezentowane na uruchomionym przez Gdyńskie Dialog liczniku gdyńskiego zadłużenia.

Odwiedzając stronę www.gdynskidlug.pl można obserwować na specjalnej animacji przyrost zadłużenia Gdyni w czasie rzeczywistym. To animacja obrazująca dynamikę wzrostu długu Gdyni w oparciu o dostępne dane, w tym stan zadłużenia Gdyni na grudzień ubiegłego roku oraz prognozowany poziom zadłużenia na koniec 2023. Wrażenie robi nie tylko wysokość zadłużenia, sięgająca niemalże miliarda złotych, ale i szybkość z jaką rośnie. Wizyta na stronie pozwala w pełni poczuć skale tego zjawiska i towarzyszący mu niepokój.

445 tysięcy dziennie – kwota, o którą według podanego algorytmu rośnie dług Gdyni to wartość jednego mieszkania.

Z kolei aż 4 tysiące złotych, wliczając noworodki i seniorów, musiałby zapłacić każdy z mieszkańców miasta by gdyński dług spłacić.

Strona, poza licznikiem, zawiera także podstawowe informacje na temat wskaźników zadłużenia, źródeł danych wykorzystanych do stworzenia licznika oraz krótko wyjaśnia negatywne skutki nadmiernego zadłużenia miasta.

Dług Gdyni oraz wskaźnik zadłużenia od 2004 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.