Gdyńscy społecznicy łączą siły przed wyborami samorządowymi. Powstała Federacja Gdyński Dialog

Sześć organizacji pozarządowych, radni dzielnic, radni miasta oraz działacze społeczni – łącznie prawie setka osób – a to jeszcze nie koniec. Federacja Gdyński Dialog zaprasza wszystkich chętnych do współpracy i ogłasza start w wyborach samorządowych.

Inauguracja działania FGD odbyła się w postaci konferencji prasowej zorganizowanej 20 maja 2022 r. na miejskim bulwarze.

„Zapraszamy do współpracy”

Federacja Gdyński Dialog została zawiązana pomiędzy gdyńskimi stowarzyszeniami: Bryza, Młodzi na Rzecz Gdyni – Gdynianka, Nasze Orłowo, Ruchem Miejskim Wspólna Gdynia , Nasze Działki Leśne i Zielona Dąbrowa. Ponadto FGD wspierają również obecni i byli radni miasta: Małgorzata Balsewicz, Mirosława Król, Ireneusz Trojanowicz oraz Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Organizacje deklarują współpracę programową, wspólne działania na rzecz Gdyni oraz start w wyborach samorządowych.

– Przez 18 miesięcy gdyńskie stowarzyszenia i środowiska, osoby i zrzeszenia, którym na sercu leży dobro naszego miasta rozmawiały ze sobą, poznawały się, tworzyły katalog obszarów wspólnych, pracowały, by dzisiaj wspólnie stanąć na linii startu i zadeklarować chęć wspólnego przygotowania się do wyborów  – mówiła gdyńska społeczna działaczka Aleksandra Kosiorek.  – Do tej pory nasza aktywność odbywała się we względnej ciszy, choć pewne projekty ogłaszaliśmy i o nich opowiadaliśmy. Podejmowaliśmy również inicjatywy pomagające nagłośnić niepokojące rzeczy, które dzieją się w naszym mieście. Od tej pory będziemy mówić głośno o tym co robimy, zapraszać do współpracy zarówno organizacje jak i ludzi, deklarując swoją otwartość na głosy wszystkich, którzy chcą ulepszać sposób zarządzania Gdynią. Zapraszamy wszystkich zmęczonych stagnacją, brakiem wizji, determinacji i dialogu. Zapraszamy tych, którzy chcą pomóc radą, czasem czy innymi zasobami, niezależnie od tego, czy chcą to robić w sposób jawny, czy w ciszy. To długi marsz, w którym będzie nam potrzebna każda pomoc. Ale warto, by chodzi o Gdynię. To nasze miasto. Ani polityków, ani urzędników, ale – nas wszystkich – podkreślała Kosiorek. 

Federacja na razie nie ogłosiła swojego kandydata na prezydenta Gdyni. 

To jest moment, kiedy chcemy zjednoczyć wszystkich, którzy chcą pozytywnych zmian w Gdyni i chcą działać, by te zmiany wprowadzić – mówiła Natalia Kłopotek Główczewska, rzeczniczka prasowa Federacji Gdyński Dialog. – Gdy zawrzemy szyki, dopracujemy plan działań na rzecz naszego miasta  oraz wtedy,  gdy dołączą do nas inni chętni do dialogu i współpracy mieszkańcy Gdyni,  spośród nas wyłonimy oraz ogłosimy kandydata lub kandydatkę na prezydenta Gdyni – zapowiedziała.

Z Federacją Gdyński Dialog można skontaktować się mailowo: kontakt@gdynskidialog.pl lub przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.gdynskidialog.pl

O inicjatywach FGD można również przeczytać na tworzonym przez mieszkańców Gdyni portalu informacyjnym www.gdynia.plus

Zdjęcia do pobrania

fot. Jędrzej Szerle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.