Gdynia zasługuje
na więcej

Gdyński Dialog to inicjatywa społeczna, która jednoczy mieszkańców, społeczników i aktywistów w celu poprawy jakości życia w Gdyni. Członkowie wierzą w skuteczność aktywnej rozmowy i dzielenia się pomysłami dla lepszej przyszłości miasta. Kandydaci do Rady Miasta z Gdyńskiego Dialogu zobowiązują się działać na rzecz mieszkańców, unikając jednostronnej służby interesom władzy miejskiej.

Dlaczego warto na nas głosować?

Ponieważ Gdynia zasługuje na więcej. Uważamy, że miasto w pierwszej kolejności powinno być dla mieszkańców.

e-mail: kontakt@gdynskidialog.pl

Razem możemy zdziałać więcej

GDYŃSKI DIALOG

Nasze działania

Poniżej niektóre z naszych aktywności w ramach Gdyńskiego Dialogu, od mieszkańców dla mieszkańców.

Wyjątkowy kalendarz

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gdyńskiego Dialogu oraz mieszkańcami przygotowaliśmy wyjątkowy projekt - Kalendarz Niewidzialnych Gdyńskich Inwestycji.

Kontrola Węzeł Karwiny

Na bieżąco monitorowaliśmy inwestycję na Karwinach. Nasza radna Mirosława Król aktywnie pozyskiwała informacje. Na koniec nie tylko przeprowadziliśmy kontrolę, ale także przygotowaliśmy raport.

Przecięcie wstęgi na Węźle Karwiny

Postanowiliśmy przyspieszyć inwestycję i symbolicznie przecięliśmy wstęgę w dniu, kiedy obiecano jej zakończenie.

Prawybory

Do wyboru obywatelskiego kandydata na prezydenta Gdyni zaangażowaliśmy Was, mieszkańców. Był to innowacyjny projekt w skali Gdyni, który się udał.

Billboard Prędzej dojdę niż dojadę

Korki w Gdyni miały się skończyć z każdą nową inwestycją. Jak na razie najlepiej z przepustowością w mieście poradził sobie Covid. O naszej akcji było głośno w całej Polsce.

Raport o stanie samorządu

Przygotowaliśmy obszerny raport o stanie gdyńskiego samorządu, w którym odnieśliśmy się do przejrzystości działań.

Sprawa zwrotu nadpłat nauczycieli

Nasza Aleksandra Kosiorek osobiście zajęła się sprawą nadpłat dla nauczycieli. Wszyscy jesteśmy zbulwersowani tym, że za błędy urzędników i pracodawcy muszą płacić pracownicy, w tym przypadku - nauczyciele

Sprawa Przemyskiej

Bulwersująca sprawa, która pokazała jak miasto stara się dla deweloperów. Miasto mogło stracić na transakcji nawet kilkadziesiąt milionów złotych – to „całkiem” sporo jak na miasto, w którym dług dobija magicznej granicy miliarda złotych.

Gdyńskidlug.pl

W 2023 roku uruchomiliśmy licznik Gdyńskiego Długu. 445 tysięcy złotych dziennie, czyli 18 tysięcy zł na godzinę – w takim tempie rośnie zadłużenie Gdyni. Dane opracowaliśmy na początku 2023 roku.

Radnych miasta Gdyni
Prezydent
1
Okręgów wyborczych w Gdyni
Uprawnionych do głosowania w Gdyni
+

Jesteśmy blisko mieszkańców!

Organizowaliśmy wiele spotkań otwartych, zapraszaliśmy mieszkańców na indywidualne rozmowy. Zawsze staramy się wysłuchać i znaleźć rozwiązanie. Nie zostawiamy ludzi samych sobie.

Poznaj naszych kandydatów!