Redaktor Łukasz Kamasz na łamach Dziennika Bałtyckiego zrelacjonował spotkanie gdyńskich rad dzielnic z wójtem Kosakowa.

– Jako Gdyński Dialog rozmawialiśmy z panem wójtem na temat wiaduktu. Zaprosiliśmy go na sąsiedzkie rozmowy. Pan wójt powiedział, że jeśli otrzyma formalne zaproszenie od którejś z północnych rad – przyjedzie. Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu Gumińskiemu za podjęcie rozmów z przedstawicielami gminy Kosakowo. Interesy Gdyni i Kosakowa nie spotykają się w tym miejscu, jednak przy dobrej współpracy moglibyśmy osiągnąć kompromis. O wiadukcie powinniśmy myśleć przyszłościowo, najlepszym rozwiązaniem byłoby tutaj utworzenie dwóch pasów w jedną stronę oraz buspasa. Jak na razie wiemy, że obecnie realizacji wiaduktu nie będzie, a Gdynia do teraz nie znalazła żadnego źródła dofinansowania – podkreślał Ireneusz Trojanowicz, radny z Gdyńskiego Dialogu.

Dziennik Bałtycki

Zachęcamy do lektury: https://dziennikbaltycki.pl/wojt-gminy-kosakowo-na-spotkaniu-z-gdynskimi-radami-dzielnic-rozmawiano-o-wiadukcie-na-ul-plk-dabka/ar/c1-17420107

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.