Redaktor Łukasz Kamasz napisał bardzo ważny społecznie tekst o źle naliczonym dodatku stażowym u niektórych gdyńskich nauczycieli. Jest to istotne z tego powodu, że gdyński samorząd nakazuje zwrócić nadpłatę, która powstała w okresie wielu miesięcy. Sprawę nagłośnił Gdyński Dialog.

Chcemy wyjaśnić tę sprawę, która miała miejsce najprawomocniej od momentu w którym powstał CUPSZ. Gdyńskim nauczycielom są źle naliczane pensje, na wyższą kwotę, niż powinni otrzymać. Po jakimś czasie dopiero się o tym zorientowano i pojawiły się sugestie, że gdyńscy nauczyciele powinni oddać tę nadwyżkę. To nie są małe kwoty, wiemy o przypadkach, gdzie ta nadwyżka dochodziła nawet do 10 tysięcy złotych. To kwota z nadwyżki z okresu trzech lat. Pytaniem do Urzędu Miasta jest, jak przez ten okres urzędnicy mogli nie zorientować się, że taka nadwyżka istnieje – mówi Ireneusz Trojanowicz, radny miasta z Gdyńskiego Dialogu.

Przeczytaj więcej w internetowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego: https://dziennikbaltycki.pl/zle-naliczony-dodatek-stazowy-u-czesci-gdynskich-nauczycieli-beda-musieli-oddac-pieniadze/ar/c1-17535563

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.