OKRĘG 4 - Kamienna Góra, Orłowo, Redłowo, Śródmieście a także Wzgórze Świętego Maksymiliana

Ewa Śliwińska

Miejsce 6

Kim jest?

Ewa Śliwińska to gdynianka, która związała swoje życie z miastem z morza i marzeń. Kilku pokoleniom gdynian jest dobrze znana jako nauczyciel, wychowawca i dyrektor gdyńskiej „szóstki”. Środowisko oświatowe Gdyni poznała z każdej możliwej perspektywy. Twierdzi, że teraz nadszedł czas, aby z tej wiedzy skorzystać i się nią podzielić dla dobra najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a w dalszej perspektywie dla dobra wszystkich gdynianek i gdynian.

Ukończyła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, po których rozpoczęła pracę w swoim dawnym liceum – VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

W gdyńskiej „szóstce” przepracowała łącznie 35 lat. Najpierw jako nauczyciel matematyki i wychowawca kolejnych roczników, potem jako wicedyrektor i od 2008 roku jako dyrektor szkoły. Funkcję dyrektora sprawowała przez 3 kadencje. W 2023 roku postanowiła zakończyć szkolną przygodę i otworzyć się na zupełnie nowy etap życia.

Prywatnie jest żoną absolwenta „Szóstki” – kolegi z klasy, mamą dwóch dorosłych córek, a od roku także babcią. Obecnie mieszka w Orłowie, w dalszym ciągu dużym sentymentem darzy Płytę Redłowską, gdzie dorastała i gdzie wciąż mieszka jej mama oraz Wzgórze św. Maksymiliana, gdzie mieści się VI LO. Lubi podróżować, interesuje się malarstwem, rekreacyjnie jeździ na nartach i trochę żegluje. Od września czas wolny od obowiązków zawodowych spędza z najbliższymi – często spacerując z wnuczką i adoptowaną suczką oraz na nauce wymarzonej gry na pianinie, na którą nigdy dotychczas nie było dość czasu.

Przez lata przyjęty przez nią sposób zarządzania szkołą, dbanie przede wszystkim o relacje międzyludzkie, budowanie poczucia szkolnej wspólnoty i współodpowiedzialności przyniósł wiele dobrych i wymiernych efektów.

PROGRAM

Reprezentować głos środowiska oświatowego

Czuwać nad prawidłowym, przemyślanym i transparentnym gospodarowaniem budżetem przeznaczonym na edukację

Wspierać osoby i instytucje działające na rzecz dzieci

Dbać o harmonijny rozwój miasta, w szczególności dzielnic – to tam mieszkamy

Dążyć do tego, by dialog stał się standardem działania i dochodzenia do decyzji w naszym mieście

Dbać o lokalne, mniej spektakularne, ale bardzo oczekiwane remonty i inwestycje

Ewa Śliwińska