OKRĘG 1 - Babie Doły, Obłuże, Oksywie i Pogórze

Klaudia Głowacka

Miejsce 4

Kim jest?

Absolwentka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni na kierunku stosunki międzynarodowe, obecnie studentka kierunku zarządzanie kapitałem ludzkim. Podczas 5-letnich studiów była stypendystką stypendium Rektora – Komendanta dla najlepszych studentów. Od 2021 roku -przewodnicząca Koła Naukowego Młodego Menadżera, które pomaga studentom odnaleźć się na rynku pracy organizując m.in. cykl spotkań z ekspertami ze świata finansów, marketingu czy biznesu. 

Jest również wiceprzewodniczącą Prezydium Samorządu Studentów, gdzie udało jej się stworzyć poradnię prawną dla studentów we współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka prac naukowych, które opublikowane są w Piśmie Interdyscyplinarnym Alcumena. Była prelegentką na konferencjach naukowych w takich jak: Festiwal Nauk Społecznych, Medialne Wyzwania Czasu Wojny czy Winter Seminar w Gyor na Węgrzech.

Od najmłodszych lat związana jest z Klubem 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, gdzie śpiewając z dumą reprezentuje Gdynię oraz Marynarkę Wojenną RP. Propagatorka piosenek marynarskich, wojskowych oraz patriotycznych. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich w tym Military Festiwalu w Ustroniu, Konkursu Piosenki Patriotycznej w Kielcach, czy Konkursu Piosenki Lotniczej “Skrzydła nad Kazimierzem”. Była również finalistką Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego.

Uwielbia działać charytatywnie organizując kiermasze dla podopiecznych Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni czy śpiewając na koncertach.

Oprócz zainteresowań naukowych w obrębie dyplomacji i stosunków międzynarodowych, jest wielką miłośniczką psów oraz botaniki.

CELE #dlaGdyni

Dobry dialog z mieszkańcami jako droga do właściwych diagnoz i rozwiązań

Poprawa komunikacji dzielnic północnych z resztą Gdyni

Reprezentowanie głosu środowiska studenckiego

Rozwój dzielnic północnych

Inwestycje lokalne i dzielnicowe jako priorytet nadchodzącej kadencji

Klaudia Głowacka