OKRĘG 5 - Dąbrowa, Karwiny, Mały Kack oraz Wielki Kack

Marcin Tyborski

Miejsce 5

Kim jest?

Marcin Tyborski, 39 lat, od urodzenia zamieszkały w Gdyni. W młodości mieszkaniec Witomina i Dąbrowy. Obecnie od ponad 10 lat zamieszkały w dzielnicy Wielki Kack. Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Telekomunikacja i od jej ukończenia związany z branżą informatyczną.

Radny dzielnicy Wielki Kack w kadencji 2019-2024. Od 2018 nieprzerwanie członek Rady Rodziców Przedszkola nr 44 w Gdyni Karwiny w tym od 2020 pełniący rolę Przewodniczącego RR. Od 2022 członek Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni Wielki Kack, aktualnie pełniący rolę skarbnika Rady Rodziców.

Szczęśliwie żonaty od 2014 oraz tata dwóch wspaniałych córek. Zapalony akwarysta i miłośnik psów (od zeszłego roku dumny posiadacz Westa). Pasjonat gier planszowych, podróżnik, amator literatury fantastycznej i przygodowej, a według córek mistrz porannych naleśników 

zmiany, na rzecz których chce pracować

Remonty ulic i chodników

Naprawa ulic i chodników zwłaszcza w mniej widocznych częściach dzielnic, które aktualnie są zapomniane przez włodarzy miasta.

Zwiększenie kursowania PKM

Wynegocjowanie dodatkowych kursów PKM tak aby dało się dojechać i wrócić z lotniska do Gdyni z porannych i wieczornych lotów. Ogólne zwiększenie częstotliwości PKM w godzinach szczytu. Przedłużenie linii 147 do Karwin i Wielkiego Kacka tak, aby pojawiło się wreszcie bezpośrednie połączenie między dzielnicami.

Reforma finansowania Rad dzielnic i BO

Zwiększenie finansowania Rad dzielnic oraz BO oraz nadanie większych uprawnień Radom Dzielnic jako organów najbliższych mieszkańcom.

Dbanie o rozwój lokalnych centrów aktywności mieszkańców

W dzielnicach miejsca takie jak ryneczki, osiedlowe restauracje, czy puby są ważne i sprawiają, że dzielnica żyje. Należy je wspierać w funkcjonowaniu i rozwoju.

Rewitalizacja obecnych i tworzenie nowych terenów zielonych i przestrzeni do rekreacji.

Stworzenie zarówno parków kieszonkowych jak i większych parków jest potrzebne mieszkańcom w coraz bardziej zabetonowanej przestrzeni wokół nas. Należy również wykorzystywać położenie w otoczeniu lasów i rozwijać ścieżki edukacyjne i małą architekturę taką jak ławeczki.

Marcin Tyborski