OKRĘG 5 - Dąbrowa, Karwiny, Mały Kack oraz Wielki Kack

Natalia Kłopotek-Główczewska

Miejsce 2

Kim jest?

Z wykształcenia jest polonistką, kaszubistyką i dziennikarką. Jej kolejnym wykształceniem, które zdobyła poza uczelnią, jest działalność społeczna. Z przyjemnością angażuje się w sprawy miejsca, gdzie mieszka.

Dla takich osób jak Natalia powinno się znaleźć miejsce w Radzie Miasta. Zawsze staje po stronie mieszkańców i ich interesów. 

Od kilkunastu lat stara się ulepszać Gdynię poprzez rozmaite aktywności. W latach 2018-2023 była radną dzielnicy Grabówek, gdzie m.in. skutecznie broniła Szkoły Podstawowej nr 52 przed likwidacją. Następnie, jako mieszkanka Dąbrowy walczyła o otwarcie ulicy Anyżowej m.in. poprzez udział w spotkaniach z wiceprezydentem oraz przy współpracy z radnymi miejskimi przypominając o obietnicy jej otwarcia w stosownych interpelacjach, czy też protestując przy Urzędzie Miasta. Ponadto brała udział i organizowałam happeningi w trakcie przedłużającej się budowy węzła Karwiny. W ramach działalności w Gdyńskim Dialogu była pomysłodawczynią akcji billboardowej “W Gdyni… Prędzej dojdę niż dojadę”. Przez pierwszą kadencję była członkinią Zarządu GD, a od początku jest rzeczniczką prasową Dialogu.

Prywatnie uwielbia spacery po dąbrowskich lasach, najbardziej wczesną jesienią, kiedy nie brakuje tam grzybów, a sam las pachnie obłędnie. Jest mamą dziecka w wieku szkolnym, stąd problemy edukacji w gdyńskich szkołach, jak i troski rodziców są jej bliskie. W wolnym czasie dużo czyta, głównie reportaże i spotyka się ze znajomymi.

Jej marzeniem jest, by Gdynia była tętniącym życiem miastem, nie tylko w sezonie letnim. Gdynia przyjazna przedsiębiorcom i mieszkańcom to przepis na załatanie dziury budżetowej naszego miasta. Oprócz tego ważne dla niej jest to, by nie oszczędzać na edukacji najmłodszych i rozwijać komunikację miejską, jako sensowną alternatywę dla samochodu. Innym aspektem, do którego będzie dążyć jako radna miasta to zmiana obecnych zasad Strefy Płatnego Parkowania – zredukowanie strefy m.in. o Cmentarz Witomiński i wprowadzenie braku opłaty za pierwsze 30 minut parkowania.

Natalia palcem wskazującym pokazuje billboard - W Gdyni, prędzej dojdę niż dojadę.

plan na gdynię

Gdynia miastem tętniącym życiem

Gdynia przyjazna przedsiębiorcom

Gdynia przyjazna mieszkańcom

Dofinansowanie edukacji

Rozwój komunikacji miejskiej

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

gdyńskie cv

Radna Dzielnicy

Grabówek
2018 - 2023

Gdyński Dialog

współzałożycielka
Rzeczniczka Prasowa

  • Skutecznie broniła Szkoły Podstawowej nr 52 przed likwidacją.
  • Walczyła o otwarcie ulicy Anyżowej na Dąbrowie.
  • Organizowała happeningi w trakcie przedłużającej się budowy węzła Karwiny.
  • Pomysłodawczyni akcji billboardowej „W Gdyni… prędzej dojdę niż dojadę”

Natalia Kłopotek-Główczewska