❓ Czy w Gdyni wszystko trzeba zabetonować?

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę chwarznieńskiej łąki magazynami, lokalami usługowymi, obiektami produkcyjnymi.

⚒️ Czy naprawdę musimy zabetonować każdy skrawek wolnej przestrzeni? Wolnej przestrzeni, która w sposób naturalny stała się miejscem dzielnicowych spotkań, która pełni funkcję lotniska modelarskiego. Jest to miejsce spacerów rodzinnych, z czworonogami, a także dom dla wielu stworzeń, które zamieszkują tę łąkę.

📣 Nie widzimy powodu, aby ignorować głos mieszkańców, którzy nie potrzebują kolejnego betonowego placu, który być może jeszcze zwiększy ruch uliczny w zakorkowanej już dzielnicy. Podłączamy się do apelu mieszkańców, którzy chcą, aby miasto cofnęło swoją uchwałę. Kolejną uchwałę, która została przedstawiona radnym jako ta, która pozbawiona jest sprzeciwu mieszkańców.

Nie od dzisiaj wiemy, ze miasto unika promocji możliwości zabrania głosu w sprawach zagospodarowania przestrzennego. W tej konkretnej, wpłynęło 14 uwag i wszystkie zostały odrzucone.

Mamy nadzieję, ze petycję przygotowaną przez mieszkańców Chwarzna miasto potraktuje poważnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.