O remoncie na Karwinach napisano już chyba wszystko, jednak skutki tej tak nieudolnie prowadzonej inwestycji sięgają dalej, niż mieszkańcy mogli przewidywać. Gdyńskie władze na czele z wiceprezydentem Łucykiem, który jest odpowiedzialny za ten remont, dostrzec problem i zaplanować rozwiązania już za to zdecydowanie powinni. A jednak – parafrazując – gdyńscy samorządowcy znowu zostali zaskoczeni.

Tym razem skutkami remontu zostały dotknięte dzieci z okolicznych szkół, które nie mogą dojechać na zajęcia na basenie przy ZSP nr 2. Autokary utykają w korku, wrócić do szkoły nie ma jak – co jest problematyczne dla całej szkoły, bo na kolejnej godzinie lekcyjnej inna klasa odkrywa, że ich nauczyciel wciąż nie wrócił. Dyrekcja rozkłada ręce i zawiesza zajęcia basenowe, po czym zbiera połajanki od niezadowolonych rodziców.

A wystarczyło przewidzieć, że jeśli auta stoją w korku, to autokary też się nie przedostaną.

O tych i innych problemach gdyńskich szkół w związku z remontem Węzła Karwiny – pisze Magda Kalicy.

Basen na Karwinach przy ZSP nr 2 jest jednym z kilku w Gdyni, z którego w ramach zajęć z wychowania fizycznego korzystają uczniowie z pobliskich podstawówek. Niestety, przez przedłużający się remont, dyrektorzy niektórych placówek musieli zawiesić zajęcia na basenie do odwołania.

więcej można przeczytać na: https://www.gdynia.plus/blog/felieton/basen-na-karwinach-zajecia-zawieszone-przez-remont/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.