Wyjazd nad jezioro, bluza czy pościel. To tylko niektóre ze 125. życzeń gdyńskich seniorów do spełnienia

Ruszyła niezwykła akcja spełniania życzeń starszych, często, mimo opieki, samotnych ludzi – pensjonariuszy dwóch gdyńskich placówek: Domu Opieki Społecznej i Domu Seniora.

Inicjatorem akcji jest Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają oraz Federacja Gdyński Dialog.

„125 życzeń”

125 gdyńskich seniorów – podopiecznych domów pomocy i 125 spisanych marzeń, życzeń i próśb. To też 125 spojrzeń z nadzieją, 125 gestów odwagi, by opowiedzieć o tym, czego się pragnie, co zbyt długo odwlekało, czego by się chciało, co mogłoby poprawić jakość życia.

– To przede wszystkim 125 wyrażonych próśb, które dla wielu mogą wydawać się błahe, drobne lub banalne, a dla ich autorów są trudne do samodzielnego zrealizowania ze względu na wiek czy stan zdrowia – mówi Kinga Szostko, inicjatorka i koordynatorka akcji „125 życzeń”. – Jestem pewna, że spełnienie tych maleńkich marzeń i życzeń jest w stanie rozpalić w ich sercach radość i odgonić myśli o przemijaniu – dodaje Szostko.

Wśród życzeń znajdują się takie przyziemne, jak masażery, kosmetyki, pościele, ubrania, ale też te bardziej duchowe, jak koncert muzyczny, wyjazd do rodzinnego miasta, spotkanie z sąsiadkami, grill nad jeziorem czy wycieczka po Gdyni.

Każdy może pomóc

W akcję zainicjowaną przez Szostko i Gdyński Dialog może zaangażować się każdy. Lista życzeń została opublikowana na portalu pomagam.pl (125 życzeń – FUNDACJA PRZEDSIĘBIORCY POMAGAJĄ | Pomagam.pl).

Trwa pierwszy dzień akcji i widoczny jest ogromny odzew gdynian. Część próśb i życzeń zostało „zarezerwowana” przez gwarantujących je spełnić ludzi o dobrych sercach.

Inne zostaną spełnione za pośrednictwem fundacji po zebraniu odpowiedniej kwoty w trakcie zbiórki.

Ponadto, jeśli wystarczy funduszy, uda się spełnić marzenie Domu Pomocy Społecznej, który potrzebuje koncentratora tlenu, a Dom Seniora marzy o rowerze rehabilitacyjnym.

Poniżej link do miejsca, gdzie zostały wyszczególnione prośby gdyńskich seniorów:

https://pomagam.pl/125zyczen

Więcej informacji:

Kinga Szostko –  tel. 507 680 980

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.