Redaktor Andrzej Kowalski opisał naszą konferencję prasową z 9 marca, w której poruszyliśmy temat terenów po Maximie i nasz pomysł na zagospodarowanie tego miejsca.

Gdyński Dialog, formacja startująca w wyborach samorządowych, przedstawiła kolejny punkt swojego programu. Tym razem skupiono się na terenie po dawnym „Maximie” i ochronie środowiska naturalnego w Orłowie. O pomyśle na zagospodarowaniu przestrzeni w miejscu legendarnego lokalu opowiadali w sobotę, 9 marca, działacze Stowarzyszenia Nasze Orłowo.

– Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów po „Maximie” stał się jednym z najgorętszych tematów mijającej kadencji nie tylko w Orłowie, ale w całej Gdyni. Mieszkańcy wspierani przez Stowarzyszenie Nasze Orłowo bronili „Zielonych Błoni” przed zabudową mieszkaniową. Już wtedy zrodził się wyjątkowy pomysł – „Zielony Amfiteatr w Orłowie”, który jest obecnie jednym z kluczowych postulatów Gdyńskiego Dialogu w zakresie rozszerzania terenów zielonych w Gdyni – mówił podczas konferencji prasowej Adam Stelmaszewski z Gdyńskiego Dialogu i Stowarzyszenia Nasze Orłowo.

gdynia.naszemiasto.pl

Zachęcamy do lektury całego tekstu: https://gdynia.naszemiasto.pl/gdynski-dialog-chce-sie-zajac-terenem-po-maximie/ar/c1-9640253

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.