12 listopada 2022 roku na łamach serwisu informacyjnego „Zawsze Pomorze” ukazał się artykuł red. Krystyny Paszkowskiej na temat zbiórki podpisów pod wnioskiem o nadanie Honorowego Obywatelstwa Gdynia profesorowi Normanowi Daviesowi.

Osoba Normana Daviesa jest znana większości gdynian. Dla wielu to wzór naukowca, pisarza, ale i przykład osoby, która jest w stanie skutecznie swoją opowieścią interesować. Książki Normana Daviesa czytają i Polacy, i ludzie na całym świecie.

Norman Davies honorowym obywatelem Gdyni? Ruszyła zbiórka podpisów
Podjęta przez Gdyński Dialog inicjatywa ma się zakończyć przekazaniem radzie miasta podpisów mieszkańców popierających pomysł, by Norman Davies został honorowym obywatelem Gdyni. Zbiórka podpisów rozpoczęła się w piątek, 11 listopada w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni podczas spotkania w ramach Biesiady Literackiej, prowadzonej przez Krystiana Nehrebeckiego. Gospodarz skorzystał z okazji, by jaką pierwszą o złożenie podpisu poprosić bohaterkę spotkania – Andę Rottenberg, historyczkę sztuki, krytyczkę, kuratorkę sztuki raz publicystkę.

więcej: https://www.zawszepomorze.pl/norman-davies-honorowym-obywatelem-gdyni-ruszyla-zbiorka-podpisow-pod-wnioskiem-do-rady-miasta

Zapraszamy do lektury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.