Ireneusz Trojanowicz – radny miasta ze wsparciem mecenas Aleksandra Kosiorek złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z nieprawidłowościami ujawnionymi w Gdyńskim Centrum Kultury. Działacze Federacji Gdyński Dialog poinformowali o tym we wtorek 23 sierpnia na konferencji prasowej.

➡️Przypomnijmy, w środę 17 sierpnia Ireneusz Trojanowicz zakończył pierwszą w historii gdyńskiego samorządu kontrolę przeprowadzoną przez radnego. Jej celem było zbadanie kosztów funkcjonowania InfoBoxu oraz niejasnych powiązań pomiędzy Gdyńskim Centrum Kultury i innymi miejskimi jednostkami. Jej efekty okazały się zaskakujące – GCK ponosiło nieuzasadnione koszty działalności InfoBoxu, a części dokumentów, na które powołuje się wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała w odpowiedzi na jego interpelację, nie ma.

➡️W związku z możliwością popełnienia czynu zabronionego podlegającemu ściganiu karnemu przez wiceprezydent Katarzynę Gruszecką-Spychałę, 23 sierpnia złożone zostało zawiadomienie do prokuratury. Ponadto w związku z kolejnymi faktami oraz wnioskami pokontrolnymi radny Ireneusz Trojanowicz zadeklarował wystąpienie do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka z interpelacją, oczekując odniesienia się do zjawisk ujawnionych w trakcie i po kontroli.

Poniżej treść zawiadomienia do prokuratury:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.